Види імплантації зубів

Імплантація – сучасний і ефективний метод відновлення зубного ряду, з її допомогою можна «повернути» одну втрачену одиницю або повністю всі зуби верхньої і / або нижньої щелепи. Залежно від клінічної картини лікар підбере найбільш оптимальний вид імплантації. Про те, які вони бувають, читайте далі.

Види імплантації зубів - Epion Dental Center

Загальна інформація

Те, що втрачені зуби необхідно відновлювати, незаперечно. Однак при виборі методу такого відновлення пацієнти часто сумніваються, що ставити: мостоподібні протези або імпланти. В рамках даної статті зупинимося на перевагах імплантації:

 • довговічність. Термін служби імплантатів перевищує аналогічні показники у мостовидних конструкцій;
 • збереження кісткової тканини. Вона не атрофується, як при установці моста, а міцно тримає імплантат, як і природний корінь;
 • заміна будь-якої кількості втрачених одиниць і в будь-якому місці;
 • збереження сусідніх зубів. Установка імплантатів не вимагає обточування зубів, як це робиться для підготовки опори для мостоподібного протеза;
 • відсутність дискомфорту;
 • правильний розподіл жувального навантаження, повне відновлення функціональності зубного ряду.

Виділяють чотири види імплантації зубів:

 • Ендооссальна (внутрішньокісткова).
 • Базальна.
 • Ендодонто-ендоосальна імплантація
 • Cубперіостальна

Залежно від часу між установкою імпланта і установкою коронки розрізняють одноетапну і двоетапну імплантації, а також безпосередню і відстрочену.

Розглянемо докладніше кожен тип.

Ендооссальна (внутрішньокісткова) імплантація

Найпоширеніший тип, при якому імплантат вживлюється в кістку. Перед процедурою обов’язково виконується 3-D знімок щелепи, щоб лікар міг оцінити висоту альвеолярного відростка. Якщо вона недостатня, проводиться остеопластика (нарощування кісткової тканини). У стоматології Epion для цього застосовують мембрани з біологічного матеріалу – власної крові пацієнта. Це дає практично 100%-ву приживлюваність і швидку регенерацію тканин. Всі маніпуляції виконуються за допомогою лазера, що робить операцію безкровної і безболісною.

Також застосовуються хірургічні шаблони для установки імплантів, що гарантує високу точність виконання робіт.

Етапи процедури:

 • підготовка кісткового ложа і вживлення імпланта;
 • установка абатмента;
 • установка коронки.

Базальна імплантація

Цей метод застосовується в тому випадку, коли неможливо наростити атрофовану кісткову тканину, при цьому потрібно відновити відразу кілька одиниць зубів, розташованих підряд.

Етапи процедури:

 • імпланти вживлюються в глибокі шари кістки щелепи;
 • на них встановлюють мостовидні конструкції.

При такому виді імплантації знадобиться всього чотири імпланта, щоб відновити всі зуби однієї щелепи.

Ендодонто-ендоосальна імплантація

Цей вид застосовувався раніше для зміцнення рухомих зубів. Імплант вводився в зубний корінь, створюючи надійну опору. Однак згодом через зруйнований корінь розвивався запальний процес – і зуб в результаті все одно видаляли.

Метод вже застарів і практично не використовується в сучасній стоматології.

Субперіостальна (піднадкісткова) імплантація

Цей тип застосовується тоді, коли висота альвеолярного ділянки не дозволяє провести внутрішньокісткову імплантацію. Імплантати в даному випадку – це металевий каркас і опори, які встановлюють під окістям і закріплюють в порожнині рота.

Етапи процедури:

 • виконання КТ щелепи;
 • зняття зліпків кісткової тканини;
 • виготовлення та встановлення протеза.
Одноетапна і двоетапна імплантація - Epion Dental Center

Одноетапна і двоетапна імплантація

Одноетапна, або експрес-імплантація: при ній коронку надівають буквально через пару днів після імплантації імпланта. Використовувана конструкція є цілісною, нерозбірної імплант вживлюють в кісткове ложе.

Двоетапна імплантація займає приблизно 6-16 тижнів. Спочатку лікар встановить імплант в підготовлене кісткове ложе, а через вказаний проміжок часу зафіксує коронку. Цей метод вважається кращим, оскільки дозволяє контролювати процес взаємодії кісткової тканини і імпланта, крім того, при необхідності коронку можна легко замінити, не чіпаючи сам імплант.

Імплантація також буває безпосередня (відразу після видалення зуба) і відстрочена (через 6-8 місяців після видалення).

Рішення про те, який саме тип імплантації застосувати, приймає тільки лікар на підставі клінічної картини конкретного пацієнта.

Чому краще обрати імплантацію в Epion Dental Center

Ваша бездоганна посмішка – наш пріоритет, тому у нас працюють справжні професіонали в області імплантології. Ми пропонуємо пацієнтам широкий вибір імплантів від провідних виробників Європи, США і Кореї. Коронки виготовляємо у власній лабораторії, в роботі використовуємо мікроскоп, лазер і 3D-моделі. Таким чином імплантація в Epion Dental Center безпечна, безболісна і з гарантією якості!

Автор: Олександр Пухальський, лікар-ортодонт клініки Epion Dental Center