Види імплантації зубів
Імплантація – сучасний і ефективний метод відновлення зубного ряду, з її допомогою можна «повернути» одну втрачену одиницю або повністю всі зуби верхньої і / або нижньої щелепи. Залежно від клінічної картини лікар підбере найбільш оптимальний вид імплантації. Про те, які вони бувають, читайте далі.

Загальна інформація
Те, що втрачені зуби необхідно відновлювати, незаперечно. Однак при виборі методу такого відновлення пацієнти часто сумніваються, що ставити: мостоподібні протези або імпланти. В рамках даної статті зупинимося на перевагах імплантації:
- довговічність. Термін служби імплантатів перевищує аналогічні показники у мостовидних конструкцій;
- збереження кісткової тканини. Вона не атрофується, як при установці моста, а міцно тримає імплантат, як і природний корінь;
- заміна будь-якої кількості втрачених одиниць і в будь-якому місці;
- збереження сусідніх зубів. Установка імплантатів не вимагає обточування зубів, як це робиться для підготовки опори для мостоподібного протеза;
- відсутність дискомфорту;
- правильний розподіл жувального навантаження, повне відновлення функціональності зубного ряду.
Виділяють чотири види імплантації зубів:
- Ендооссальна (внутрішньокісткова).
- Базальна.
- Ендодонто-ендоосальна імплантація
- Cубперіостальна
Залежно від часу між установкою імпланта і установкою коронки розрізняють одноетапну і двоетапну імплантації, а також безпосередню і відстрочену.
Розглянемо докладніше кожен тип.
Ендооссальна (внутрішньокісткова) імплантація
Найпоширеніший тип, при якому імплантат вживлюється в кістку. Перед процедурою обов’язково виконується 3-D знімок щелепи, щоб лікар міг оцінити висоту альвеолярного відростка. Якщо вона недостатня, проводиться остеопластика (нарощування кісткової тканини). У стоматології Epion для цього застосовують мембрани з біологічного матеріалу – власної крові пацієнта. Це дає практично 100%-ву приживлюваність і швидку регенерацію тканин. Всі маніпуляції виконуються за допомогою лазера, що робить операцію безкровної і безболісною.
Також застосовуються хірургічні шаблони для установки імплантів, що гарантує високу точність виконання робіт.
Етапи процедури:
- підготовка кісткового ложа і вживлення імпланта;
- установка абатмента;
- установка коронки.
Базальна імплантація
Цей метод застосовується в тому випадку, коли неможливо наростити атрофовану кісткову тканину, при цьому потрібно відновити відразу кілька одиниць зубів, розташованих підряд.
Етапи процедури:
- імпланти вживлюються в глибокі шари кістки щелепи;
- на них встановлюють мостовидні конструкції.
При такому виді імплантації знадобиться всього чотири імпланта, щоб відновити всі зуби однієї щелепи.
Ендодонто-ендоосальна імплантація
Цей вид застосовувався раніше для зміцнення рухомих зубів. Імплант вводився в зубний корінь, створюючи надійну опору. Однак згодом через зруйнований корінь розвивався запальний процес – і зуб в результаті все одно видаляли.
Метод вже застарів і практично не використовується в сучасній стоматології.
Субперіостальна (піднадкісткова) імплантація
Цей тип застосовується тоді, коли висота альвеолярного ділянки не дозволяє провести внутрішньокісткову імплантацію. Імплантати в даному випадку – це металевий каркас і опори, які встановлюють під окістям і закріплюють в порожнині рота.
Етапи процедури:
- виконання КТ щелепи;
- зняття зліпків кісткової тканини;
- виготовлення та встановлення протеза.

Одноетапна і двоетапна імплантація
Одноетапна, або експрес-імплантація: при ній коронку надівають буквально через пару днів після імплантації імпланта. Використовувана конструкція є цілісною, нерозбірної імплант вживлюють в кісткове ложе.
Двоетапна імплантація займає приблизно 6-16 тижнів. Спочатку лікар встановить імплант в підготовлене кісткове ложе, а через вказаний проміжок часу зафіксує коронку. Цей метод вважається кращим, оскільки дозволяє контролювати процес взаємодії кісткової тканини і імпланта, крім того, при необхідності коронку можна легко замінити, не чіпаючи сам імплант.
Імплантація також буває безпосередня (відразу після видалення зуба) і відстрочена (через 6-8 місяців після видалення).
Рішення про те, який саме тип імплантації застосувати, приймає тільки лікар на підставі клінічної картини конкретного пацієнта.
Чому краще обрати імплантацію в Epion Dental Center
Ваша бездоганна посмішка – наш пріоритет, тому у нас працюють справжні професіонали в області імплантології. Ми пропонуємо пацієнтам широкий вибір імплантів від провідних виробників Європи, США і Кореї. Коронки виготовляємо у власній лабораторії, в роботі використовуємо мікроскоп, лазер і 3D-моделі. Таким чином імплантація в Epion Dental Center безпечна, безболісна і з гарантією якості!
Автор: Олександр Пухальський, лікар-ортодонт клініки Epion Dental Center