Видалення зуба мудрості

Зуби мудрості, або треті моляри, названі так тому, що починають прорізатися тільки приблизно в 16-18 років. 

Сучасна стоматологія вважає їх рудиментом — людина вже не вживає настільки жорстку їжу, щоб їй потрібні були додаткові моляри. Крім того, в процесі еволюції наші щелепи істотно зменшилися, тож для восьмих зубів не залишилося місця. Через це вони часто стають причиною ускладнень, і дантисти рекомендують просто провести видалення зуба мудрості та забути про проблеми.

Удаление зуба мудрости в Киеве (Лукьяновка) | Epion Dental Center

Видалення зуба мудрості — особливий підхід

Ця хірургічна операція, у порівнянні з іншими, вважається складнішою, такою, що вимагає від лікаря гарних практичних навичок. Пов'язано це з тим, що зуби мудрості вкрай рідко ростуть рівно і мають рівні коріння, як інші моляри. Найскладніші клінічні випадки вирішують у відділеннях щелепно-лицевої хірургії.

Видалення зуба мудрості відрізняється більш тривалим періодом відновлення, після неї на щоці може з'явитися синець або набряк. Тільки суворе дотримання лікарських рекомендацій допоможе уникнути таких післяопераційних ускладнень. Вартість операції залежить від складності випадку.

Якщо зуб мудрості росте правильно і не турбує людину, його намагаються зберегти. Особливо це важливо тоді, коли у пацієнта відсутні «сімки» та є необхідність встановити мостоподібний протез. 

У кожному конкретному випадку рішення про долю «вісімки» приймає дантист на підставі ретельної діагностики. Саме тому важливо одразу потрапити до досвідченого фахівця, який правильно визначить, наскільки необхідна екстракція. Саме такі професійні хірурги працюють в клініці Epion Dental Center.

Вирвати зуб мудрості в Києві без болю і страху — в Epion
Повністю безболісна процедура
Ми використовуємо найсучаснішу анестезію, зокрема медикаментозний сон, щоб хірургічне втручання не залишало у пацієнтів неприємних спогадів.
Точна діагностика та планування
Використання панорамних і 3D-знімків дозволяє чітко спланувати операцію і підібрати необхідні інструменти і матеріали. Ризик лікарської помилки виключений.
Комфортне і швидке лікування
Стоматологи нашої клініки володіють великим практичним досвідом лікування різних клінічних випадків з «вісімками», тому все буде зроблено швидко та правильно.
Чому видаляти зуби в Epion безпечно і комфортно?
Використання 3D-знімків
Використання 3D-знімків
Об'ємні знімки, які можна збільшувати і обертати, допоможуть лікарю точно визначити проблему і спланувати лікування, щоб швидко відновити здоров'я пацієнта.
Медикаментозний сон
Медикаментозний сон
Найсучасніша анестезія, завдяки якій ви не відчуєте ні болю, ні страху. Пацієнт просто засинає в стоматологічному кріслі, а прокидається тоді, коли вже все позаду.
Використання пьезохірургічного обладнання
Використання пьезохірургічного обладнання
Операції проходять безболісно, ​​відрізняються коротким відновлювальним періодом.

Ціни на видалення зуба мудрості в Києві

Огляд, консультація
250 грн
Видалення зуба "мудрості" від
1200 грн
Видалення ретінірованних зубів мудрості
4000 грн
Процедура A-PRF (відновлення кістки мембраною з власної крові)
1400 грн
Імплант MegaGen (з установкою)
12500 грн
Імплант Straumann (з установкою)
13900 грн

Розрахувати вартість
Ми зв'яжемося з вами для уточнення проблеми, підбору лікаря і уточнення вартості

  Зуби мудрості: коли їх необхідно видаляти

  Насправді, позбавляються від них практично завжди, оскільки вони не виконують жодної функції: з жувальним навантаженням справляються премоляри, перші та другі моляри. Найчастіше «вісімки» стають причиною постійних неприємностей:

  • тиснуть на сусідні зуби, викликаючи скупченість;
  • травмують слизові оболонки, якщо намагаються рости в сторону щоки або язика;
  • блокують зростання «сімок», руйнують їхню емаль, що стає причиною карієсу;
  • якщо зуб мудрості не може прорізатися до кінця, в його «капюшон» буде забиватися їжа, викликаючи періодичні гінгівіти та неприємний запах з рота.

  Залишають їх тільки в тому випадку, якщо вони прорізалися повністю, стоять рівно по дузі, є рівно розташований зуб-антагоніст.  

  Як виконується процедура

  Діагностика. Об’ємний знімок — обов’язковий етап. Лікар повинен у найдрібніших подробицях бачити, як розташований зуб і його коріння, щоб розуміти, як його витягати з ясен.

  Анестезія. Без неї хірургічне втручання неможливе. Найчастіше застосовується місцеве знеболення, тобто уколи в ясна. Більш прогресивний метод — медикаментозний сон. Пацієнт не бачить і не відчуває маніпуляцій, а значить не нервує і не боїться. Він прокинеться, коли все вже буде позаду.

  Вибір стратегії лікування. Зуб, який повністю прорізався, видаляють за допомогою елеватора. Атипове видалення зуба мудрості застосовується, якщо розташований він неправильно (ретинований, дистопований). В цьому випадку необхідно розділити його на частини і виймати окремо по шматочку.

  Ушивання. Завершальний етап. Лунка після видалення зуба мудрості надійно захищена кров’яним згустком. Зверху накладають шви, щоб їжа не потрапляла всередину та не стала причиною інфікування рани. Для ушивання використовують саморозсмоктувальні хірургічні нитки.

  Протипоказання до операції

  Видалення зуба мудрості не проводять, якщо є:

  • вагітність;
  • алергічні реакції на анестезію;
  • аутоімунні захворювання і хвороби крові;
  • цукровий діабет.

  Остаточне рішення про необхідність відстрочити операцію або провести її, незважаючи ні на що, приймає лікар.

  Видалення верхнього зуба мудрості: особливості

  Як показує практика, верхні «вісімки» доставляють лікарям і пацієнтам менше незручностей, ніж нижні. Вони частіше прорізаються достатньо рівно для того, щоб можна було легко зробити екстракцію. Крім того, загоєння на верхній щелепі проходить з меншою кількістю ускладнень.

  Видалення нижнього зуба мудрості: особливості

  Доступ до «вісімок» в принципі утруднений, так що лікаря має бути дуже постаратися, щоб виконати всі необхідні маніпуляції. Нижні треті моляри видаляються зазвичай складніше —  нахили, неповне прорізування, викривлені коріння плюс навколишня щільна кісткова тканина ускладнює процедуру вилучення.

  Що таке складне видалення зуба мудрості

  Складним називається видалення, при якому:

  • мова йде про ретиновані дистоповані моляри;
  • зуб напівзруйнований карієсом і може в будь-який момент розколотися;
  • у моляра два і більше коренів, вони викривлені;
  • на знімку видно кісту на верхівці кореня;
  • фіксуються ураження кісткової тканини.

  Ціна на таку процедуру буде вище.

  Переваги процедури PRP (плазмоліфтинг)

  Плазмоліфтинг — це інноваційний метод, що прискорює процес загоєння тканин після хірургічного втручання. Він передбачає використання збагаченого фібрину, який стимулює регенерацію пошкоджених слизових. Необхідний для цього біоматеріал отримують з крові пацієнта, яку обробляють тут же в лабораторії при стоматологічній клініці. Саме тому в методу немає протипоказань: аутоматеріал не відторгається організмом.

  Ускладнення після видалення зуба мудрості

  До найчастіших ускладнень після операції відносять появу синців на щоці, набряків і короткочасне підвищення температури на тлі загальної слабкості. Головне — все це проходить самостійно протягом 1-3 днів. Якщо набряк не спадає і температура не знижується, необхідно негайно звернутися до лікаря.

  Інші можливі ускладнення з більш серйозними наслідками:

  • Оніміння губ, щік, язика внаслідок ушкодження щелепного нерва.
  • Запалення лунки внаслідок потрапляння туди їжі.
  • Несформованість згустку, що призводить до болісних відчуттів і дуже ускладнює процес загоєння.
  • Пошкодження кісткової тканини, пазух верхньої щелепи.

  Відзначимо, що таких ускладнень варто боятися лише в тому випадку, якщо ви не впевнені в компетентності свого стоматолога. Доктор з великим досвідом не допустить подібних помилок. Саме такі лікарі працюють в клініці Epion. 

  Що робити після видалення зуба мудрості: рекомендації для швидкого одужання

  • Не чистити і не полоскати рот протягом доби після екстракції, згодом ополіскувати рот на іншу сторону від лунки, щоб випадково не вимити згусток.
  • На строк до тижня виключити відвідування лазень, саун та не парити ноги — підвищення тиску здатне викликати кровотечу.
  • Скасувати заняття спортом на 5-7 днів, відмовитися від фізичних навантажень, куріння та вживання алкоголю.
  • Вживати теплу (не гарячу) їжу, жувати на іншу сторону. Їсти й пити тільки після того, як повністю пройде анестезія, щоб випадково не прикусити язика або щоку.
  • Приймати антибіотики, якщо лікар їх призначить.
  • Уважно стежити за своїм станом, про найменші зміни одразу повідомляти лікаря.

  Хірургія без болю і страху в Epion Dental Center

  Ми знаємо, що хірургічні втручання навряд чи надихають пацієнтів. Тому створили в клініці максимально комфортну та доброзичливу атмосферу, щоб ви одразу змогли розслабитися. Ми використовуємо тільки сучасне п’єзохірургічне обладнання, матеріали та інноваційний метод седації — медикаментозний сон. Наші хірурги регулярно відвідують курси підвищення кваліфікації, читають спеціалізовану літературу та постійно практикують. Складне витягання «вісімки» і подальше видалення кореня зуба мудрості — для нас немає невиліковних випадків.