Лікування гінгівіту

Коли йдеться про захворювання порожнини рота, в першу чергу згадують карієс. На невеликий дискомфорт у яснах біля якогось зуба часто не звертають уваги, вважаючи, що просто травмувалися щіткою і «само пройде». Однак і до таких, начебто, незначних сигналів організму необхідно прислухатися. Цей стан називається запалення ясен (гінгівіт) та потребує професійного лікування.

Лечение гингвита в Киеве (Лукьяновка) | Epion Dental Center

Що таке гінгівіт ясен

Гінгівіт – це захворювання ясен, у якому немає порушення зубодесневого з'єднання. Протікає воно у гострій чи хронічній формі. Патологічний процес зачіпає лише зовнішні шари епітелію ясен, проте це не значить, що до нього не варто ставитися серйозно. Виникнувши на одній ділянці, він швидко пошириться на сусідні, тому лікування гінгівітів потрібно обов'язково.

Гінгівіт на ясну може бути як самостійним захворюванням, так і симптомом іншого, частіше він діагностується у дітей у період прорізування зубів, у підлітків та молодих людей приблизно до 30 років.

Основною причиною того, що виникає гінгівіт зубів, вважається неправильна гігієна порожнини рота. До інших причин відносять:

 • механічні пошкодження зубів та ослаблений імунітет;
 • карієс;
 • прорізування зубів;
 • зміни гормонального фону під час вагітності, лактації чи пов'язані з хворобою;
 • зубні відкладення;
 • шкідливі звички.

Довіряйте своє здоров'я лише професіоналам
Абсолютна безболісність маніпуляцій
Стоматологія не є синонімом страху – і ми готові це довести. Матеріали і техніка плюс точність маніпуляцій зроблять процес лікування безболісним.
Багаторічний практичний досвід
Ми точно знаємо, що робити у кожному конкретному випадку. Всі наші знання, отримані за час практики, будуть працювати на вас, а значить, результат перевершить усі найсміливіші очікування.
Стійкий результат
Ви здивуєтеся, дізнавшись, як надовго може зберігатись результат лікування. Застосування інноваційних методів та технологій гарантує тривалий ефект після лікарських маніпуляцій.
Надежно. Комфортно. Эффективно — «три кита» лечения в Epion
Застосування лазера
Застосування лазера
Хірургічне втручання без болю, крові та з коротким періодом регенерації можливе завдяки застосуванню високоточного лазера. Промінь одночасно робить надріз і знезаражує краї рани.
Використання препаратів, виготовлених із плазми крові (плазмоліфтинг)
Використання препаратів, виготовлених із плазми крові (плазмоліфтинг)
Препарати, виготовлені з власної крові пацієнта, дозволяють досягти максимально швидких результатів лікування. Вони не відторгаються організмом і запускають ефективний процес відновлення тканин.
СПА-процедури для ротової порожнини
СПА-процедури для ротової порожнини
Стоматологія може бути приємною – в Epion ми це точно знаємо. Професійний та делікатний комплекс процедур для порожнини рота забезпечує ретельне очищення зубів та ясен.

Ціни на лікування гінгівіту (Київ)

Огляд, консультація
250 грн
Професійне чищення тимчасових зубів (1 щелепа)
560 грн
Плазмотерапія (A-PRF) від
950 грн
Чищення зубів за допомогою системи AIR-FLOW (1 щелепа)
400 грн
Відновлення ясен при пародонтальному лікуванні гіалуроновою кислотою
6800 грн

Розрахувати вартість
Ми зв'яжемося з вами для уточнення проблеми, підбору лікаря і уточнення вартості

  Симптоми гінгівіту

  Першим симптом захворювання, що починається – реактивне слиновиділення. Організм намагається самостійно впоратися із патогенами, посилено омиваючи уражену ділянку.

  Потім ясна червоніє і набрякає, з’являється відчуття розпирання в ділянці міжзубного сосочка, контур слизової стає нечітким. Якщо на цій стадії розпочати лікування гінгівіту, стоматологічна клініка на Лук’янівці впорається швидко. Запущене захворювання стане причиною пародонтиту і втрати здорових зубів.

  Ще один симптом, що говорить про необхідність лікування гінгівіту, – сильна кровоточивість ясен. Якщо рожеві прожилки залишаються не тільки на щітці та в раковині, а й на продуктах, які ви кусаєте, – отже, хвороба прогресує.

  Крім того, для гінгівіту характерна поява чутливості зубів, неприємного запаху з рота та зубних відкладень. Як тільки ви помітите у себе хоча б один із описаних симптомів, необхідно звернутися до лікаря.

  Форми хвороби

  За ступенем тяжкості гінгівіт буває:

  • легкий – зачіпає переважно міжзубні сосочки,
  • середній – запальний процес помітний у крайової ясна;
  • важкий – зачіпають ясна повністю, в тому числі і альвеолярну частину.

  За ступенем вираженості симптомів розрізняють:

  • гострий – має яскраву симптоматику: свербіж, відчуття розпирання, кровоточивість ясен, біль при накушуванні,
  • хронічний – періодично проявляється то один, то інший симптом, тому пацієнти можуть довго не знати, що хвороба прогресує. Лікування хронічного гінгівіту залежить від стадії, на якый хворий потрапить до лікаря.

  За ступенем поширеності запального процесу:

  • локалізований – зачіпає один чи кілька зубів,
  • генералізований – охоплює всю верхню чи нижню щелепу.

  Види гінгівіту

  За характером перебігу розрізняють п’ять видів захворювання.

  Катаральний гінгівіт

  Зустрічається частіше за інші види. Для нього характерно валикоподібне потовщення краю ясен, поява кровоточивості ясен та скупчення зубного нальоту. Лікування при гінгівіті такого типу швидке і просте, проте необхідне, оскільки катаральна форма може бути провісником більш складних форм.

  Гіпертрофічний гінгівіт

  Цей вид найчастіше зустрічається у підлітковому віці та локалізується в районі передніх зубів. Характеризується розростанням міжзубних сосочків та загалом гіперплазією м’яких тканин, зроговінням ділянок ясен — якщо вчасно не розпочати лікування гінгівіту в стоматології.

  Розрізняють набряковий та фіброзний гіпертрофічний гінгівіт. При набряку міжзубні сосочки розпухають і набувають синюшного відтінку, при фіброзному колір слизових не змінюється, але вони стають дуже щільними на дотик.

  Виразковий гінгівіт

  Характеризується швидким утворенням великої кількості виразок на яснах, вираженим болем при накушуванні, появою сірого нальоту на слизових та гнійних вогнищ. Запах із рота стає гнильним, ясна кровоточить при найменшому натисканні.

  Некротичний гінгівіт

  Якщо не лікувати виразковий гінгівіт, він перейде у стадію некротичного. Як відомо з назви, на цьому етапі починається відмирання ділянок ясен. Одночасно із цим відзначається підвищення температури, збільшення лімфовузлів, загальне незадовільне самопочуття. Хворі скаржаться на втрату апетиту, проблеми із травленням.

  Атрофічний гінгівіт

  Якщо на стадії некрозу не розпочато лікування гінгівіту (Київ), захворювання переходить у найважчу стадію, при якій спостерігається атрофія тканин ясен. Голяться шийки здорових зубів, що надалі призводить до їх розхитування та випадання. Цей процес супроводжується сильним болем, неможливістю. нормально їсти, підвищенням температури тіла, загальною слабкістю пацієнта.

  Гінгівіт: як лікувати захворювання

  Лікування гінгівіту – комплексний процес, незалежно від стадії захворювання. Навіть на початковому етапі обов’язково звернутися до лікаря для правильної діагностики та вибору тактики лікування.

  Починається все з професійної гігієни ротової порожнини. Глибоке чищення покликане позбавити зуби від м’якого та твердого нальоту. Після цього лікар пропише спеціальні полоскання антисептичними розчинами, прикладання аплікацій із лікувальними гелями та мазями. Для лікування виразкового, некротичного та атрофічного видів показаний прийом антибіотиків, в деяких випадках потрібно оперативне втручання для відновлення ясенного краю.

  Коли вам потрібна стоматологія в Києві, гінгівіт у якій вилікують ефективно та швидко, звертайтесь до Epion Dental Center. Наші лікарі мають достатній обсяг знань, а також всю необхідну апаратуру для діагностики, щоб правильно визначити вид захворювання та призначити оптимальне лікування.

  Основна складність у тому, що деякі форми гінгівіту схожі на перебіг пародонтиту або пародонтозу. Однак ці захворювання мають різні протоколи лікування, і для ефективного усунення проявів, що турбують, важлива правильна діагностика. У Epion Dental Center ви гарантовано отримаєте її.