Видалення кісти зуба
Стоматологи всього світу не втомлюються нагадувати пацієнтам, що при появі найменшого дискомфорту в ротовій порожнині, необхідно відразу ж звертатися до лікаря. Однак бувають ситуації, коли проблема стає помітною вже в запущеному стані. Зокрема, саме так себе веде кіста зуба. Захворювання довгий час прогресує безсимптомно - в цьому його небезпека.

Що таке кіста зуба, симптоми
Коли в організм проникає інфекція, він прагне будь-якими способами від неї позбутися і зберегти здорові тканини від запалення. У деяких випадках для цього бактерії запечатуються в капсулу - кісту. Всередині неї є специфічні клітини, які постійно виділяють рідину, тому капсула росте. Цей процес безболісний, і тільки в разі запалення або нагноєння кіста вперше заявить про себе різким болем.
Навіть якщо напад швидко пройшов, не відкладайте візит до лікаря. Чим раніше після маніфесту кіста буде виявлена, тим більше можливостей зберегти зуб.



Ціни на видалення кісти зуба в Києві
Огляд, консультація |
250 грн |
Видалення кісти зуба |
2500 грн |
Плазмотерапія (A-PRF) від |
950 грн |
Причини і симптоми
Це захворювання найчастіше провокується інфекцією. Причинами можуть бути:
- неякісне терапевтичне і ендодонтичне лікування;
- карієс і його ускладнення;
- травма щелепи або ясен;
- пульпіт, періодонтит і пародонтоз;
- неправильне прорізування зубів.
До основних симптомів, в залежності від складності ситуації, відносять:
- постійний ниючий біль в області одного або декількох розташованих поруч зубів, що посилюється при накушуванні.
- набряк ясен з боку розташування кісти;
- підвищення температури тіла, слабкість, загальне нездужання;
- збільшення підщелепних лімфовузлів.
Щоб не пропустити кісту, необхідно раз на півроку проходити профогляди у стоматолога, оскільки дуже часто це захворювання проходить безсимптомно. Навіть короткочасний зубний біль повинен стати вагомим приводом, щоб звернутися до лікаря і зробити знімок.
Видалення кісти зуба: показання
Найголовніше, що необхідно знати кожному: видалення кісти зуба обов’язкове! Зняття симптомів у вигляді прийому нестероїдних протизапальних засобів і знеболюючих не дасть потрібного результату.
Що буде, якщо не видалити кісту зуба?
- Ви втратите зуб або зуби – в залежності від того, наскільки сильно розростеться капсула.
- Вона може лопнути, і інфікована вміст стане причиною глибоких запальних процесів – флегмони, периостита, абсцесу щелепи і т.п.
- Резорбція кісткової тканини навколо неї.
- Запалиться лімфовузли, з’являються свищі і флюс.
- Стоматологія знає випадки, коли кіста ставала причиною перелому щелепи.
Наголосимо ще раз – кісту видаляти потрібно обов’язково. А головне показання до видалення – саме її наявність. Чим раніше проблема буде виявлена, тим більше шансів зберегти зуби і обійтися без ускладнень.
Методи лікування
Раніше кіста зубів прирівнювалась до їх видалення – лікували цю патологію тільки так. Сучасна стоматологія пропонує терапевтичних та хірургічних методів.
Терапевтичне лікування
Застосовується тільки на початковій стадії, коли розмір капсули не перевищує 5 мм, передбачає переліковування каналів. Етапи процедури наступні:
- препарування порожнини, відкриття каналів;
- промивання каналів спеціальним антисептиком;
- закладка антибактеріальних засобів;
- через деякий час – використання препаратів, які відновлюють кісткову тканину (при необхідності);
- щільне пломбування каналів;
- пломбування коронки.
Хірургічне лікування
Якщо час згаяний і / або терапевтичне лікування не дало результатів, необхідне хірургічне втручання. При цьому в стоматології Epion Dental Center обиратимуть найбільш щадну процедуру, яка дозволить зберегти власний зуб.
Стоматологи застосовують чотири методи позбавлення від кісти зуба без його видалення:
- цистектомія – малоінвазивне хірургічне втручання. Лікар визначає локалізацію кісти за допомогою знімка і мікроскопа, розкриває її через надріз в яснах і прибирає вміст. Після цього в порожнину закладають приготований з власної плазми крові пацієнта PRF-згусток, який сприяє швидкому відновленню кісткової тканини. Потім накладаються шви.;
- цистотомія – часткове видалення кісти. Цей метод також передбачає використання антисептиків і антибіотиків;
- резекція верхівки кореня зуба – видалення апікальної третини частини кореня, біля якого утворилася кіста. Дозволяє зберегти зуб повністю функціональним;
- гемісекція – застосовується для молярів, передбачає видалення кореня / коренів з частковим видаленням коронкової частини. Цей метод також дозволяє зберегти зуб і навіть використовувати його в майбутньому в якості опори для мостоподібного протеза.
І тільки в самому крайньому випадку наші стоматологи вдаються до повного видалення зуба. Так що кіста – не вирок вашим зубам, якщо довірити лікування професіоналам.
Післяопераційний період, реабілітація, можливі ускладнення
Відновлення після видалення кісти займе близько двох тижнів. Після операції лікар порекомендує прикласти вдома лід, щоб уникнути набряку щоки, пропише прийом антибіотиків і проконсультує з приводу правильної гігієни порожнини рота.
У перший тиждень необхідно відмовитися від фізичних навантажень, відвідування сауни, не варто їсти тверду, гарячу, солону, кислу або гостру їжу, а також вживати спиртні напої.
До можливих ускладнень після операції відносять появу синців на щоках в місці видалення, підвищення температури, нездужання, болі. Все це – варіант норми після хірургічного втручання, проте якщо через один-два дні полегшення не настає – необхідно звернутися до лікаря.
Видалення кісти зуба в Epion Dental Center
У стоматологічній хірургії ми керуємося двома правилами: ефективно і без болю. Тому сміливо заявляємо – у нас видаляти кісту зуба не боляче. У роботі ми застосовуємо як місцеву анестезію, так і медикаментозний сон – так що ви точно нічого не відчуєте.
Проводити втручання будь-якої складності точно і швидко нашим хірургам допомагають мікроскоп і лазер. Завдяки останньому виключається ризик інфікування тканин, а реабілітаційний період скорочується.
Якщо зуб з кістою все ж довелося видалити, на його місце можна ставити імплант. Залежно від ситуації, це можна зробити через 1-6 місяців після видалення. Рішення в кожному конкретному випадку приймає лікуючий лікар.