Що поставити на місце видаленого зуба: імплант або міст?

Позбавлення від дефектів зубного ряду у вигляді відсутніх зубів – обов’язкова процедура. Питання лише в тому, як її виконати: за допомогою імплантації або з використанням мостовидного протеза. І один, і другий варіант мають переваги і недоліки, тому ми підготували таблицю, яка допоможе вам визначитися, що краще: імплант або міст?

Що поставити на місце видаленого зуба - Epion Dental Center
Зубний містІмплантація
Загальна інформаціяКонструкція являє собою кілька штучних коронок, прикріплених одна до одної, крайні з яких встановлюються на опорні зуби. За допомогою моста можна відновити від двох до чотирьох одиниць втрачених зубів.Призначена для заміни одного або кількох втрачених зубів. За допомогою імплантації можна «відновити» навіть повністю беззубу щелепу
Вплив на сусідні зубиКутні зуби, які будуть опорними для мосту, обов’язково депульпують і обточують під коронки. Таким чином, доведеться фактично пожертвувати двома здоровими зубами, які в майбутньому завжди доведеться закривати коронками.Для встановлення імпланту маніпуляції з сусідніми зубами не проводяться.
Вплив на кісткову тканинуЧерез відсутній зуб в кістковій тканині розвиваються дегенеративні процеси, вона повільно розсмоктується.Імплант замінює собою корінь зуба, вростаючи в кісткову тканину. Завдяки цьому триває її нормальне кровопостачання, атрофії не відбувається.
Навантаження на зубиРозподіляється нерівномірно – воно все лягає на опорні зуби, що негативно впливає на кістку в області цих зубів.Штучний зуб виконує абсолютно всі функції відсутнього природного, приймаючи на себе необхідне навантаження. Таким чином, воно рівномірно розподіляється між сусідніми зубами.
ЗастосуванняМостовидна конструкція не може бути використана для кінцевого дефекту щелепи, тільки для включеного.Імплантація підходить для виправлення дефектів в будь-якому місці щелепи. Дозволяє відновити повністю весь зубний ряд.
Можливі ризикиАтрофія кісткової тканини може тривати далі і в недалекому майбутньому стати причиною втрати опорних зубів, через що доведеться, по можливості, обточувати наступні зуби, а конструкцію подовжувати.Оскільки імплантація – це хірургічна процедура, з нею пов’язаний ризик інфікування і / або подальшого відторгнення імпланта. Однак в Epion Dental Center такий розвиток подій зведений до мінімуму завдяки використанню імплантатів, виготовлених з біосумісних сплавів титану, і найсучаснішій системі дезінфекції та стерилізації всіх інструментів і обладнання.
Складність процедуриЛікар зніме відбитки щелеп і проведе депульпацію опорних зубів, після чого обточить їх під коронки. До наступного прийому буде готова мостовидна конструкція, яку за допомогою стклоіономерного або фотополімерного цементу закріплять на опорних зубах.Після видалення / втрати зуба має пройти приблизно 6 місяців, щоб кісткова тканина відновилася до необхідного рівня. Якщо цього не відбулося, спочатку виконують остеопластику.
За допомогою лазера лікар робить надріз в яснах і встановлює імплант. На його приживлення відводиться приблизно 3-6 місяців.
Коли імплант прижився, стоматолог встановлює формувач ясен, який необхідний для забезпечення природної естетики. Потім знімаються відбитки для виготовлення абатмента і коронки.
Після цього готову конструкцію встановлюють на абатмент.
ПеревагиЕстетичність
Швидкість установки
Відсутність дискомфорту і необхідності звикання
Можна відразу давати навантаження
Естетичність
Довговічність
Надійність
Збереження сусідніх зубів і підтримка здорової кісткової тканини
Можна відразу давати навантаження на імплант, якщо у вас твердий тип кісткової тканини
Термін службиПриблизно 10-15 років і більшеПри належному догляді за ротовою порожниною і відсутністю супутніх захворювань – 20 років і більше.
Що поставити: імплант або міст - Epion Dental Center

Імплант або міст: коментар фахівця стоматології Epion Dental Center

Вище ми привели порівняльну таблицю, яка вже може допомогти вам з відповіддю на питання, що ставити: міст чи імплант. Окремо хотілося б зупинитися на співвідношенні ціни і якості у кожного з варіантів. Вартість мостовидного протеза менше, і це більш швидкий спосіб відновити втрачений зуб, однак важливо враховувати, що приблизно через 10 років, швидше за все, доведеться подовжувати конструкцію або все ж скористатися імплантами, так як опорні зуби можуть зруйнуватися.

Так що, вибираючи для себе серед варіантів зубний міст або імплант, обов’язково звертайте увагу на довговічність. Якщо ставитися до імпланту, як до звичайного зубу, не відкривати їм пляшки і не розгризати горіхи, то він прослужить вам все життя. Коштує він, звичайно, дорожче, проте вирішує проблему більш ефективно і дбайливо по відношенню до сусідніх зубів і кісткової тканини. Зрозуміло, остаточне слово буде за вами, наше завдання – допомогти вам вибрати і зробити свою роботу бездоганно!

Звертайтеся за консультацією до стоматологів Epion Dental Center.

Автор: Олександр Пухальський, врач-ортодонт клініки Epion Dental Center