Дитяча стоматологія

Дитяча стоматологія — це окрема наука та вид діяльності, що лише частково співвідноситься зі стоматологією дорослих. Тут на першому місці — психологія процесу, оскільки набутий у дитинстві страх перед дантистами практично не коригується. Тому хороший дитячий стоматолог повинен бути не тільки професіоналом своєї справи, а й вміти знаходити підхід до маленьких пацієнтів.

Саме такі фахівці працюють з дітьми в клініці Epion Dental Center.

Детская стоматология в Киеве (Лукьяновка) | Epion Dental Center

Дитяча стоматологія: важливі аспекти

Починати відвідувати стоматкабінет потрібно одразу ж, щойно прорізуються перші зубки. Через вікові особливості, профогляди для малюків чи не важливіші, ніж для дорослих. Всього за пару місяців маленька каріозна плямка на молочному зубі може майже повністю його зруйнувати. Це важливо пам'ятати всім батькам, адже часто вважається, що лікування молочних зубів — марна процедура, вони все одно випадуть.

Дитяча стоматологія опікується тими ж проблемами, що й доросла: карієс, неправильний прикус, травми, тріщини та сколи, наліт і необхідність видалення зубів. Але для їх усунення використовуються окремі матеріали та препарати, крім того, доктор враховує перспективу розвитку зубощелепної системи та коригує план відповідно до неї.

Під час приймання дитини повинна панувати атмосфера довіри й комфорту. Тільки за таких умов маленький пацієнт дозволить провести всі необхідні маніпуляції. Водночас не варто забувати, що діти дуже імпульсивні — вони можуть хапати стоматолога за руки, рухати головою або намагатися закрити рот. Так що навіть коли домовленості досягнуті, лікар завжди повинен бути напоготові.

Чому варто довірити зуби вашого малюка клініці Epion?
Психологічна підготовка
Ми не лікуємо дітей силоміць, наші лікарі обов'язково спілкуються з дитиною, на доступному їй рівні пояснюють, що зараз відбуватиметься. Все це робиться у формі, що пробуджує інтерес, а не страх.
Безболісні маніпуляції
Щоб дитина в майбутньому не боялася дантистів, вона не повинна відчувати болю. Тому дитяча стоматологія в Epion передбачає лікування зубів дітям під наркозом.
Найсучасніші матеріали та методики
Ми постійно оновлюємо та покращуємо лікарську базу. Дитячі лікарі регулярно відвідують курси, беруть участь у вебінарах, підвищуючи свою кваліфікацію та дізнаючись про нові підходи до комфортного лікування.
Лікування зубів у дітей — тільки інноваційні методи
Адаптація дитини
Адаптація дитини
Маленького пацієнта познайомлять з кабінетом, покатають на кріслі, покажуть інструменти — словом, зроблять усе, щоб він розслабився і пішов на контакт. Дитяча стоматологія — не лише лікування, а й формування правильного ставлення малюка.
Медикаментозний сон
Медикаментозний сон
Якщо у малюка одразу кілька стоматологічних проблем, ефективно полікувати їх допоможе медичний сон. Дитина спокійно засне, а прокинеться, коли все буде закінчено. Процедура ця абсолютно безпечна й набагато менш шкідлива, ніж звичайний загальний наркоз.
Повний спектр послуг: від герметизації фісур до виправлення прикусу
Маленьким дітям, які пішли на контакт з лікарем, небажано змінювати стоматологів. Пацієнтам клініки Epion і не доведеться цього робити, оскільки ми надаємо повний спектр послуг і готові спостерігати ваших дітей до їхнього переходу до дорослого дантиста.

Ціни на дитячу стоматологію в Києві

Огляд, консультація
250 грн
Герметизація фісур
700 грн
Акриловий протез
8300 грн
Акриловий протез
8300 грн
Акриловий протез
8300 грн
Медикаментозна седація (медикаментозний сон), за 1 годину
3800 грн

Розрахувати вартість
Ми зв'яжемося з вами для уточнення проблеми, підбору лікаря і уточнення вартості

  Особливості лікування дитячих зубів

  Карієс. Емаль молочних зубів тонша, сполучна тканина навколо коренів — більш рихла, тому вони такі вразливі до дії бактерій, що з’являються через недостатню гігієну. Дантисти застосовують мінімум анестетика, місце уколу попередньо змащують спеціальним «заморожувальним» гелем, використовуються шприци з надтонкими голками. Крім того, важливо стежити за часом — дитина не сидітиме спокійно в кріслі більше, ніж пів години, вона втомиться і почне нервувати. Використовувані пломбувальні матеріали також відрізняються від тих, якими лікують дорослих пацієнтів.

  Видалення зуба. Найчастіше до цієї послуги вдаються або тоді, коли молочний зуб повністю зруйнований, або коли вже з’явився постійний, а молочний і не думає хитатися. Дитяча стоматологія вимагає від хирурга великої майстерності — зробити все до того, як дитина зрозуміє й злякається. Анестезія — обов’язкова умова такого втручання.

  Виправлення прикусу. Правильний розвиток зубощелепної системи — запорука майбутньої красивої усмішки, і якщо зубки одразу ростуть неправильно, сильно відхиляються від основної лінії, застосовуються стоматологічні пластинки з дугами, які повертають ряду анатомічне положення.

  Професійне чищення. Правильна гігієна порожнини рота — обов’язкова умова її здоров’я. Однак чищення зубів — не улюблене заняття, а батьки не завжди встигають контролювати цей процес. Тому потрібно регулярно водити дитину до дантиста за професійним доглядом, адже запобігти хворобі набагато простіше, ніж лікувати.

  Реставрація. Зруйновані зуби обов’язково реставрують, повертаючи їм первісний анатомічно правильний вигляд — з усіма горбами та фісурами. 

  Дитяча стоматологія: вартість послуг

  Ціна залежить від того, яка це дитяча стоматологія: державна чи приватна. Вартість у першій, зрозуміло, буде нижчою, проте лікарі там найчастіше не мають достатньо часу на вмовляння кожного пацієнта, а також забезпечуються хорошими, але не інноваційними матеріалами. 

  Платний дитячий стоматолог має необхідний час для встановлення правильного контакту з маленьким клієнтом. Крім того, ви можете бути впевнені в найвищій якості та безпеці всіх проведених маніпуляцій і використовуваних матеріалів. Такий підхід виключить можливість появи у дитини стоматофобії, яка в майбутньому ускладнить йому життя, змушуючи відтягувати до останнього візит до лікаря.

  Чи потрібно доглядати за молочними зубами?

  Молочні зуби — тимчасові, але до них не можна ставитися неуважно. Під ними розташовані зачатки постійних, і карієс, який не вилікували вчасно, призведе до їхнього інфікування. Крім того, осередки каріозних запалень призведуть до проблем в організмі, ставши постійним джерелом інфекції.

  Обов’язково перевіряйте, як і скільки дитина чистить зуби, привчайте її з дитинства до необхідності правильної гігієни, не пропускайте профогляди у лікаря, оскільки молочні зуби руйнуються в рази швидше постійних. 

  Чи застосовується анестезія для лікування дітей

  Анестезія — обов’язкова умова розв’язання стоматологічних проблем у дитини. Її обсяги строго дозуються, але хороший лікар не почне нічого робити, попередньо не провівши знеболювання.

  Дитяча стоматологія передбачає застосування спеціальних гелів, спреїв та препаратів у ампулах, введення ліків під ясна здійснюється тільки після місцевого знеболювання. 

  У деяких випадках, наприклад, щоб за один раз вилікувати всі накопичені проблеми, застосовують седацію у вигляді медичного сну. Дитина вдихає безпечний ефір і спокійно засинає, не відчуваючи лікарських маніпуляцій. Жодного болю чи страху — тільки здоров’я.

  Профілактика захворювань

  Тут дитяча стоматологія наслідує дорослу — суворе дотримання наступних правил:

  • чистка зубів під контролем батьків двічі на день;
  • використання спеціальних ополіскувачів, зубної нитки;
  • відвідування стоматолога раз на три-шість місяців для огляду й проведення професійної гігієни.

  Epion Dental Center — сучасна дитяча стоматологія в Києві

  Лікарі дитячого відділення нашої клініки — справжні чарівники, здатні знайти підхід навіть до найвередливішого маленького клієнта. Вони точно знають, як важливо правильно адаптувати дитину, і не шкодують сил і часу на вибудовування довірчого контакту. Навіть якщо у вашого малюка вже є попередній травматичний досвід спілкування з дантистами, ми готові це виправити.

  У роботі ми застосовуємо тільки спеціальні матеріали, призначені саме для дитячих зубів. Завжди консультуємо батьків з усіх питань, пов’язаних зі здоров’ям ротової порожнини їхньої дитини. 

  Спробуйте для свого малюка сучасну дитячу стоматологію високого рівня та переконайтеся, що й до дантиста, і від нього можна йти зі щасливою усмішкою!