Як встановлюють імпланти зубів?

Імплантація зубів – повноцінна хірургічна операція, результат якої в рівній мірі залежить від професіоналізму лікаря і дотримання черговості етапів процедури. І якщо на вас невдовзі чекає встановлення імпланту, рекомендуємо вивчити цю інформацію, щоб розуміти, що хірургічне втручання проводиться правильно.

Як ставлять імпланти зубів - Epion Dental Center

Як встановлюють зубні імплантати

Процедура розділяється на кілька етапів, дотримання кожного з яких обов’язково, якщо всі зацікавлені в тому, щоб процес імплантації зубів завершився успішно. Тут не дарма вживається слово «процес». Зазвичай, коли говорять про встановлення штучного зуба, мають на увазі буквально одномоментну процедуру відновлення зубного ряду. Насправді ставлять імплант зуба в кілька етапів, і займає це кілька місяців.

1. Підготовка

На першому етапі стоматолог візуально оцінює стан порожнини рота, визначає зуби, які необхідно пролікувати, а також направляє пацієнта зробити 3D-знімок щелепи. Комп’ютерна томографія – обов’язковий елемент підготовки до імплантації. Після видалення зуба кісткова тканина повинна відновитися в фізіологічному обсязі, інакше імплант буде просто нікуди встановлювати. Деякі захворювання або занадто довгий проміжок часу між втратою зуба і встановленням призводять до атрофії кісткової тканини, а це вже протипоказання до негайно проведення процедури. «Готовність» щелепи до імплантації якраз і покаже знімок.

На цьому етапі лікар розповість про переваги імплантів різних виробників, різницю між матеріалами коронок, допоможе визначитися з вибором виходячи з клінічної ситуації і фінансових можливостей пацієнта.

2. Нарощування кісткової тканини

Якщо на ортопантомограммі видно, що товщини кісткової тканини недостатньо для вживлення імпланта, буде проводитися її нарощування. Кісткова пластика для нижньої щелепи і синус-ліфтинг для верхньої виконуються з використанням мембран, отриманих з власної крові пацієнта. Цей матеріал демонструє найвищі показники приживлюваності, крім того, він завжди «з собою».

Спеціальне обладнання в лабораторії Epion Dental Center дає можливість отримувати мембрани прямо в стоматології в день звернення. Це скорочує терміни і знижує вартість лікування.

На регенераційні процеси відводиться приблизно 3-4 місяці, після яких необхідно знову зробити панорамний знімок щелепи.

3. Санація порожнини рота

Якщо протипоказань немає, стоматолог проведе санацію порожнини рота (пролікує карієс, виконає ендодонтичне лікування) і проведе процедуру професійного чищення. Ставити імпланти зубів необхідно в умовах максимальної стерильності, щоб знизити ризик інфікування лунки.

4. Вживляння імплантів

Коли кісткова тканина досягла потрібної товщини, а порожнина рота санована, йде етап установки імпланта. У яснах за допомогою лазера або скальпеля робиться надріз, в залежності від схеми імплантації, потім в кістці робиться спеціальне ложе, в яке і вкручується імплантат. Сама процедура займає близько 20 хвилин, а весь прийом триватиме близько години з урахуванням анестезії та необхідності ушивання ясен.

Після установки повинно пройти 3-6 місяців, щоб імплант повністю прижився. На деякий час рекомендується перейти на м’яку їжу, щоб не пошкодити ясна. Детальніше про це розповість ваш лікар.

Як встановлюють зубні імпланти - Epion Dental Center

5. Встановлення формувача ясен і абатмента

Для дотримання естетики ясенного краю навколо майбутньої коронки стоматолог встановить формувач ясен. Пацієнт буде ходити з ним близько двох тижнів, потім формувач знімуть і зроблять відбиток для виготовлення абатмента і коронки.

Абатмент – це перехідник між імплантом і коронкою. Його встановлення займає близько 5 хвилин.

6. Встановлення коронки

Заключний етап відновлення красивої посмішки. На абатмент встановлюється готова конструкція – коронка або мостоподібний протез. Тривалий процес завершено.

Шлях може бути коротше, якщо буде проводитися імплантація з одномоментним навантаженням. У цьому випадку відразу після встановлення імпланта ставлять тимчасовий абатмент і тимчасову коронку. Після того як лікар переконається, що імплант прижився, встановлюють постійний абатмент і коронку. Про можливість проведення такої процедури в кожному конкретному випадку розповість лікар.

Відсутність зубів – не вирок для бездоганної посмішки. Тепер ви знаєте, як встановлюють зубні імплантати, і будете почувати себе більш впевнено в кабінеті у лікаря. Звертайтеся в Epion Dental Center за детальною консультацією і відновленням зубного ряду за допомогою імплантації.

Автор: Олександр Пухальський, врач-ортодонт клініки Epion Dental Center