Пломбування зуба

Пломбування зуба - процедура відновлення цілісності зубної коронки з використанням спеціального матеріалу. Разом з формою відновлюється і функціональність, і естетичність.

Пломбування - стандартна стоматологічна процедура, яка завершує лікування карієсу. Цей метод застосовується також при лікуванні пульпіту або періодонтиту, тоді говорять про обтурацію кореневих каналів.

Пломбирование зубов (Лукьяновка) | Epion Dental Center

Коли необхідно пломбування зубів

Пломбування - завершальний етап лікування карієсу. На першій стадії - плями - така процедура ще не потрібна, її застосовують тоді, коли розвинувся середній або глибокий карієс.

Крім того, потрібно поцікавитися, скільки коштує запломбувати зуб, якщо:

 • шматок зуба відколовся в результаті травми;
 • стара пломба або емаль навколо неї змінила колір;
 • випала пломба, встановлена ​​раніше;
 • турбує зубний біль (при пульпіті, періодонтиті).

Рекомендуємо не пропускати профілактичні візити до стоматолога, оскільки просто запломбувати зуб ціна буде нижче, ніж вартість лікування кореневих каналів або імплантації, коли зуб вже не врятувати.

Точне і естетичне відновлення зуба
Після лікарського втручання зуб повинен не тільки не відрізнятися від інших за кольором, але і бути повністю функціональним. Ми гарантуємо бездоганність вашої посмішки при лікуванні в Epion.
Використання найсучасніших матеріалів
У роботі ми застосовуємо матеріали, ідентичні тканинам зуба за структурою і кольором. Крім того, вони не темніють з часом і відрізняються високою міцністю. Візуально реставрації та пломби будуть не відрізняються від природної емалі.
Багаторічний практичний досвід
Художня реставрація - справжнє мистецтво, якому обов'язково потрібно вчитися. Наші лікарі регулярно проходять відповідні курси, щоб гарантувати високу естетичність кожної роботи.
Пломбування як мистецтво - в Epion
Використання 3D-технологій для виготовлення непрямих фотополімерних реставрацій
Використання 3D-технологій для виготовлення непрямих фотополімерних реставрацій
Відновлення естетичності і функціональності зубів всього за одне відвідування. Об'ємні знімки і друк моделей допомагають точно виготовити фотополімерну реставрацію.
Використання мікроскопа
Використання мікроскопа
Щоб навіть тонка робота була виконана бездоганно, ми використовуємо мікроскоп. У справі здоров'я і краси посмішки немає дрібниць!
Художнє моделювання посмішки
Художнє моделювання посмішки
Кінцевий результат лікування буде не абстрактною обіцянкою здоров'я і естетичності, ви зможете побачити на екрані комп'ютера свою майбутню посмішку. Програма врахує всі антропометричні характеристики і допоможе лікарю слідувати вірним курсом.

Ціни на пломбування зуба в Києві

Огляд, консультація
250 грн
Фотополімерна пломба від
800 грн
Художня реставрація зубів від
1200 грн
Лікування з використанням мікроскопа (1 година)
750 грн
Пломбування одного каналу гарячою гутаперчею
800 грн
Профілактична комплексна чистка зубів (УЗ + AirFlow)
1600 грн

Розрахувати вартість
Ми зв'яжемося з вами для уточнення проблеми, підбору лікаря і уточнення вартості

  Найчастіші питання про пломби

  Які бувають пломби?

  Кілька років тому, коли потрібно було поставити пломбу (Київ і не тільки), йшлося про спеціальний медичний цемент. Матеріал цей був не ідеальним: не збігався за кольором з емаллю, не відрізнявся стійкістю. Але і альтернативи не було. Сучасна стоматологія пропонує пломби з світлотверднучого фотополімера або кераміки. Цей матеріал відрізняється поліпшеною адгезією з дентином, великою палітрою кольорів і високою стійкістю. Пломби бувають тимчасові і постійні. Перші використовують, коли потрібно почистити і пролікувати зубні канали або покласти ліки після пульпіту. Другими завершують процес лікування, щільно закриваючи коронку.

  Які фотополімери ви використовуєте?

  У стоматології Epion Dental Center ми застосовуємо такі фотополімери: Ultimate 3M ESPE (США), Micerium S.p.A. + Enamel Plus HRi (Італія), GRADIA DIRECT GC (Японія). Ці матеріали відрізняються високою стійкістю до зовнішніх впливів (не фарбуються, витримують жувальні навантаження), міцністю, широкою палітрою кольорів, хорошими адгезивними властивостями. Їх застосування дозволяє кожен раз домагатися найкращого результату пломбування та реставрації.

  Від чого залежить вартість пломби / реставрації?

  Вартість пломби / реставрації визначається в залежності від використаного матеріалу і його кількості. Однак це не все. Остаточна ціна складається з вартості всіх етапів лікування: анестезія або седація; препарування; протруювання, використання адгезиву і праймера; робота з коффердамом; використання мікроскопа. Якщо мова йде про лікування кореневих каналів, то в остаточну вартість закладається їх очищення, протруювання і обтурація методом гарячої гутаперчі. Таким чином, коли ставиться, наприклад, пломба фотополімер, ціна її буде включати не тільки сам пломбувальний матеріал, але і всі попередні матеріали, а також роботу лікаря.

  Чи можна вибілювати фотополімерну пломбу/реставрацію?

  Ні, фотополімерні пломби та реставрації не змінюють свій колір. Це одна з їхніх переваг. Тому якщо ви плануєте процедуру відбілювання, спочатку виконайте її, а потім звертайтеся за пломбуванням / реставрацією, щоб колір матеріалу відповідав відтінку емалі.

  Чи потрібна анестезія при пломбуванні зуба?

  Не завжди. Якщо мова йде про поверхневий карієс або переліковування депульпованого зуба, без анестезії легко можна обійтися. Якщо ж лікування проводиться в стані гострого болю, знеболювання обов'язково - навіщо додавати пацієнту страждань? У деяких випадках застосовують седацію у вигляді медикаментозного сну, якщо пацієнт сильно нервує. Вона підходить і для випадків, коли стоматолог буде працювати з «мертвим» зубом - пацієнти з набутою дентофобією відчувають себе спокійно, і лікування проходить швидко і комфортно для всіх.

  Пломбування зубів: які пломби бувають

  Термін служби, фізичні властивості і ціна пломби на зуб (Київ та інші міста України) залежить від типу пломбувального матеріалу і призначення.

  Так, за призначенням розрізняють:

  • тимчасові;
  • постійні.

  Коли мова йде про запущений карієсі або лікування періодонтиту, встановлюється тимчасова пломба на зуб. Ціна (Київ) такої пломби нижче, оскільки використовується пухкий пломбувальний матеріал. Основне її завдання – закрити препаровану порожнину на той час, поки будуть діяти ліки. Коли пройде визначений термін, стоматолог без зусиль дістане тимчасову пломбу і завершить лікування зуба.

  На остаточне пломбування зуба ціна (Київ) буде вище, ніж на тимчасову, але саме вона відновлює анатомічну форму і функціональність різця, ікла, премоляра або моляра.

  За типами використовуваного матеріалу виділяють:

  • металеві пломби – амальгама, сплав золота. Їх перевага – довгий термін служби, а недоліки – висока ціна і неестетичність. На сьогодні цей метод вважається застарілим і не використовується в сучасній стоматології;
  • композитні матеріали світлового твердіння – відрізняються прекрасними експлуатаційними характеристиками, міцністю і довговічністю, з ними зручно працювати. Їх перевага – найширша палітра кольорів, так що можна підібрати оптимальний варіант під будь-який відтінок емалі. Пломбування зуба фотополімером – основний метод лікування каріозних руйнувань;
  • хімічного твердіння – компоненти змішують безпосередньо перед самою установкою пломби, вони тверднуть внаслідок хімічної реакції. До їх переваг відносять хороше зчеплення з зубними тканинами, а головний недолік – потемніння з плином часу.
  • склоіономери – об’єднали кращі характеристики силікатних і поліакрилових матеріалів. Їх використовують для пломбування каріозних порожнин, переважно в молочних зубах.
  • керамічні вкладки – незнімні мікропротези, за допомогою яких відновлюють жувальну поверхню зубів. Застосовуються тоді, коли пошкоджено понад 50% коронки. Такі великі порожнини закривати пломбувальних матеріалів не завжди доцільно, вкладка буде більш ефективним і довговічним рішенням. Виготовляється вона в лабораторії і повністю повторює структуру поверхні.

  Етапи пломбування зубів

  1. Гігієнічна чистка та підбір кольору. Перш ніж запломбувати зуб, лікар почистить його від нальоту, що спотворює природний відтінок емалі. Потім при природному освітленні з палітри вибирається потрібний тон.
  2. Препаровка. Лікар видаляє уражені карієсом тканини за допомогою борів. Це ювелірна робота, адже необхідно і точно очистити порожнину, і зберегти максимум здорових тканин.
  3. Ізоляція від слини і протруювання. Коли порожнину готова до пломбування, її необхідно висушити, щоб матеріал пломби надійно прикріпився до власних тканин зуба. Для цього на препарований зуб надягають коффердам, порожнину обробляють ортофосфорною кислотою, ретельно промивають і просушують.
  4. Нанесення праймера і адгезиву. Праймер покликаний забезпечити надійне зчеплення пломбувального матеріалу і дентину, а адгезив використовується власне для «склеювання» їх між собою.
  5. Встановлення пломби. Пошарово встановлюється фотополімерна пломба, ціна (Київ) її повністю відповідає якості. Кожен шар твердне під впливом УФ-лампи. Стоматолог сформує всі горбки і западини, щоб відновити поверхню і оклюзію. Завдяки точній роботі і підбору кольору запломбований зуб візуально не буде відрізнятися від інших.
  6. Полірування. Стоматолог зніме шорсткості і відполірує пломбу до гладкості, що властива природній емалі.

  Як доглядати за пломбою після пломбування зубів

  Люди старшого і середнього віку пам’ятають, що перед тим як в стоматології пломбування зубів виконувати, необхідно добре поїсти – адже потім дві години нічого не можна буде, щоб пломба НЕ забарвилася. На щастя, ці часи залишилися позаду – використовувані матеріали стійкі до фарбувальних речовин в продуктах і напоях.

  Перерва в прийомі їжі може бути пов’язаний з анестезією. Поки вона не відійде, можна ненавмисно травмувати слизову порожнини рота і не відчути цього відразу.

  Особливого догляду пломба не вимагає. Дотримуйтесь регулярної обов’язкової гігієни – двічі в день – і не менше ніж раз на півроку відвідуйте стоматолога, щоб він оцінив стан зубів і зробив професійну чистку.

  Де поставити пломбу на зуб, Київ

  Звертайтеся в стоматологію в Києві Epion Dental Center, щоб оцінити всі переваги сучасного лікування і комплексного підходу до здоров’я зубів і порожнини рота. Ми використовуємо найсучасніші матеріали і високоточні прилади, що допомагають кожен раз досягати бажаного результату.

  Коли потрібна пломба фотополімер, ціна (Київ) якої буде повністю відповідати якості лікування та комфорту, – це Epion.