Капи для відбілювання зубів: переваги, протипоказання

Відбілювання зубів — популярна естетична стоматологічна процедура. Зазвичай під цим словосполученням маються на увазі кабінетні методи (фотовибілювання, хімічний, лазерний), проте зробити емаль помітно світлішою можна і вдома. Для цього застосовуються відбілюючі капи для зубів. Що потрібно знати про такий метод домашнього освітлення емалі — читайте далі.

Капи для відбілювання зубів - клініка Epion Dental Center

Що таке капи для відбілювання зубів?

Капи — це тонкі гнучкі накладки на зуби, що виготовляються з прозорого гіпоалергенного медичного пластику. Самі собою вони — тільки ємність, відбілювання відбувається завдяки спеціальному гелю, який закладається в капу. 

Сучасна стоматологія пропонує два види гелю з різними активними компонентами: перекисом карбаміду або водню. Також вони розрізняються концентрацією діючої речовини і тривалістю застосування. Гелі на основі перекису водню впливають на зубну емаль інтенсивніше, ніж ті, які в складі містять перекис карбаміду. Підбирати оптимальні відбілюючі засоби повинен лікар.

Відбілювання зубів капами відбувається так: коли гель потрапляє на емаль, з нього вивільняється кисень, який ефективно очищає поверхню зуба від темних плям. Для досягнення бажаного ефекту потрібно кілька процедур.

Переваги методу

 • Ефективність. При правильному застосуванні можна в домашніх умовах освітлити емаль на 4–5 тонів.
 • Швидкий результат. Вже через тиждень зуби стануть помітно білішими.
 • Простота у використанні. Капа для відбілювання зубів не вимагає якихось особливих маніпуляцій, проводити процедуру можна вдома, у відпустці, на роботі.
 • Естетичність. Тонкі прозорі капи непомітні оточуючим, тож про процес відбілювання знатимете тільки ви.
 • Економія часу. У щільному робочому графіку не завжди вдається знайти час для відвідування стоматолога та проведення кабінетної процедури. Домашнє відбілювання зубів за допомогою кап — ідеальна альтернатива.

Види відбілюючих кап 

Виділяють три види:

 • стандартні — продаються в аптеках, відрізняються доступною ціною, однак підходять не всім через індивідуальні особливості розташування зубів;
 • термопластичні — забезпечують щільне прилягання завдяки зміні форми під впливом гарячої води. Перед першим застосуванням таку капу нагрівають водою, а потім прикладають до зубів, щоб термопластик прийняв форму щелепи;
 • індивідуальні — виготовляються в зуботехнічній лабораторії для пацієнтів стоматологічної клініки. Коштують дорожче двох попередніх, однак забезпечують найкращий результат завдяки ідеальному приляганню. Вартість капи для відбілювання на одну щелепу складає 900 грн.  

Показання та протипоказання

Головне показання для відбілювання зубів у домашніх умовах — ваше бажання мати білосніжну усмішку. Що стосується протипоказань, то вони наступні:

 • проблеми з зубами або яснами (карієс, гінгівіт, травми, зубний камінь тощо);
 • період вагітності та лактації;
 • індивідуальна непереносимість компонентів;
 • гіперестезія.
Капи для відбілювання зубів - клініка Epion. Фото 2

Етапи домашнього відбілювання

 1. Гель зберігається в холодильнику, тому перед процедурою його необхідно дістати, щоб він досяг кімнатної температури.
 2. Почистити зуби.
 3. Вичавити необхідну кількість гелю в капу. Як це зробити правильно, щоб рівномірно заповнити всю накладку, покаже стоматолог.
 4. Одягти капу і щільно притиснути до зубів. Надлишки гелю акуратно промокнути сухою серветкою.
 5. Носити вказаний стоматологом час. Він залежить від бажаного кінцевого результату, використовуваного засобу та його концентрації.
 6. Зняти капу, помити, просушити чистим рушником, скласти в бокс.
 7. Прополоскати рота.

Професійні рекомендації

Капи та відбілюючий гель до них можна купити в будь-якій аптеці. Однак проводити процедуру самостійно не рекомендується. Навіть якщо ви відчуваєте себе прекрасно, ви не знаєте, в якому стані знаходиться ваша ротова порожнина. Вибілювати зуби без консультації та огляду у стоматолога — значить ризикувати їхнім здоров’ям. Вартість капи для відбілювання на одну щелепу складає 900 грн.  

Приходьте на консультацію в клініку Epion Dental Center — ми знаємо все про ефективне й безпечне відбілювання зубів за допомогою кап.

Автор: Олександр Пухальський, врач-ортодонт клініки Epion Dental Center